DOMÁCÍ ÚKOLY


Bohužel jsme nový kalendářní rok nezačali úplně šťastně. Děti mi po Vánocích velmi často zapomínají, tragické je zejména plnění domácích úkolů. Myslím, že jeden úkol denně není nic, co by nezvládly. Přesto mám jen za tento týden neskutečný počet omluvenek a také výmluv, proč úkoly děti nesplnily. Někteří ho pak dělají v rychlosti ráno, nebo těsně před hodinou a podle toho to taky vypadá. S hrůzou jsem také zjistila, že si několik žáků také přestalo vést úkolníčky, do kterých si úkoly dříve zapisovali...

Dnešní ráno tomu lidově řečeno dalo korunu, z 23 dětí se mi 9 omluvilo, že nemá úkol do matematiky, ačkoli byl zadán včera, zapsán na tabuli a na dnešní den žádný jiný úkol nebyl, ani se nepsal test! 

Moc vás prosím o spolupráci. Zkontrolujte dětem úkolníčky. Ptejte se po příchodu domů, zda mají úkoly splněné. Podepisujte mi je. Jsou to páťáci, čeká je druhý stupeň, musí být zvyklí si úkoly zapisovat a hlídat si jejich plnění, proto nedávám úkoly na web ani nekontroluju zapisování do úkolníčků.

Doufám, že se nám děti podaří společnými silami trošku srovnat.

Děkuji za spolupráci a přeji všem hezký víkend.

Hana Čambalová