Okénko do výuky

V této záložce můžete virtuálně nahlédnout do některých vyučovacích hodin. Budeme Vás každý měsíc informovat, co se nám ve škole podařilo a co jsme zažili...
 
ŘÍJEN - Halloweenské tvoření
Ke konci října jsme se ve výtvarce, pracovkách i výtvarných činnostech nechali inspirovat Halloweenem. Vznikly tak strašidelné papírové dýně, rozježení kocouři a spousta dalších obrázků tematický laděných k oslavě tohoto pro nás ne tolik typického svátku. Na fotkách přikládáme alespoň malou ochutnávku :-)
 
 
 
ZÁŘÍ - Den finanční gramotnosti
Hodina matematiky tentokráte byla trochu jiná než obvykle. Žáci byli rozděleni do skupin a měli společnými silami vyřešit 3 úkoly týkající se tématu nakupování. Každá skupina si vylosovala zadání a musela zjistit, kolik daný nákup stál, zda stačily připravené peníze a kolik peněz z nákupu zbylo nebo naopak k nákupu chybělo. Částky nebyly úplně malé, často jako to vidíme v reálu byly zakončeny devítkami, takže počítání nebylo úplně snadné. I přesto se šesti skupinámm z osmi podařilo dojít ke správnému řešení. Kdo byl hotov, vrhal se pak na kombinatoriku aneb kolika způsoby lze zaplatit 150, 200 a 400 Kč, jestliže máme k dispozici jen padesátikoruny, stokoruny a dvousetkoruny...Děti byly moc šikovné, pracovaly, ve skupinách si férově rozdělily úkoly, takže každý má na výsledku svůj vlastí podíl.